Zes vragen aan Huib Boissevain, directeur Annexum. Waar kennen beleggers Annexum van? Annexum is gespecialiseerd in het structureren, plaatsen en beheren van vastgoedbeleggingsproducten voor de particuliere en institutionele markt. Annexum bestaat sinds 2000 en is met € 0,8 miljard onder beheer een voortrekker in het transparant maken van beleggingsproducten voor de particuliere belegger. De producten van Annexum omvatten zowel kantoren, winkels als woningen maar ook bijzondere producten als Dutch Microfund, hotels en het nieuwe verhuurconcept FlexOffiZ. Annexum is gehuisvest in het World Trade Center te Amsterdam.
Het fonds belegt in Supermarkten, waarom deze asset categorie? Van de consumentenbestedingen van ca. € 90 miljard per jaar wordt maar liefst € 35 miljard uitgegeven in supermarkten. De malaise in de winkelmarkt heeft de supermarkten niet geraakt. Sterker nog, de afgelopen jaren zijn de omzetten steeds gegroeid en de verwachting is ook dat deze groei zich blijft voortzetten. In de eerste vijf maanden van 2016 was er zelfs sprake van een groei van 3% ten opzichte van dezelfde periode in 2015. Beleggen in supermarktvastgoed is daarmee minder afhankelijk van economische ontwikkelingen en dus aantrekkelijk, aangezien de boodschappen die verkocht worden op deze locaties voorzien in de eerste levensbehoefte. Een andere belangrijke reden waarom supermarkten aantrekkelijk zijn als vastgoedbelegging is de wet- en regelgeving op het gebied van vestiging van een supermarkt. Je mag niet zomaar overal een supermarkt vestigen en het gaat over het algemeen over relatief veel vierkante meters. Ook de lange huurcontracten met solvabele supermarktbedrijven geven een goede zekerheid over stabiele huurinkomsten. En tot slot is nog steeds sprake van het gevecht om de goede locaties binnen de nog groeiende verzorgingsgebieden. Supermarkten zijn daarmee een duurzame belegging.
Wat is het geprognotiseerd rendement? Het fonds moet als Fiscale Beleggingsinstelling jaarlijks het door haar gerealiseerde direct beleggingsresultaat (gemiddeld ca. 11%) uitkeren aan haar aandeelhouders. Het beleid van Super Winkel Fonds is om dit in cash uit te keren. Op basis van aannames in het rendementsprognose is dit gemiddeld ruim 8% op jaarbasis, aangezien een deel gebruikt moet worden voor aflossing aan de bank. Dit deel van gemiddeld ca. 3% op jaarbasis wordt uitgekeerd in certificaten. Door deze uitkering neemt het aantal certificaten waarmee u deelneemt in het fonds toe, en wordt het risicoprofiel van het fonds verlaagd door een lagere verhouding van de financiering ten opzichte van de waarde van het vastgoed. Zie voor verdere uitleg en een rekenvoorbeeld
http://www.superwinkelfonds.nl/rendementHoe is de verhandelbaarheid in dit fonds geregeld? Omdat het fonds een onbepaalde looptijd kent, zijn de certificaten verhandelbaar via handelsplatform NPEX. Beleggers kunnen hun certificaten hier te koop aanbieden. Indien er geïnteresseerde kopers zijn op het gewenste prijsniveau kunnen de certificaten via deze weg worden verkocht.
Vanaf hoeveel kunnen beleggers deelnemen? Deelname is mogelijk vanaf 200 certificaten. Dit komt neer op een bedrag van € 6082,- (€ 30,11 per certificaat excl. 1% emissiekosten)
Hoe kan ik deelnemen? Inmiddels is de inschrijving gestart. Op
www.vastgoedvergelijker.nl en
www.superwinkelfonds.nl kunt u alle informatie en deelnameformulieren aanvragen.
Met vriendelijke groet,
Nick BlomDirecteur Vastgoedvergelijker.nl*) Genoemde kengetallen zijn prognoses. Hierop kunnen afwijkingen ontstaan. De waarde van de beleggingen kan zowel stijgen als dalen, en beleggers dienen zich te realiseren dat zij mogelijk minder terugkrijgen dan zij hebben ingelegd. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Vermelde rendementen betreffen alle prognoses.Gelet op de aard van haar activiteiten is Vastgoedvergelijker B.V. niet vergunningplichtig ingevolge de Wet op het financieel toezicht en staat Vastgoedvergelijker BV niet onder toezicht van de Autoriteit Financiële Markten. De fonds samenvatting bevatten geen advies om deel te nemen in het betreffende fonds. Voor advies wordt u verwezen naar uw beleggingsadviseur. Vastgoedvergelijker Bv adviseert u altijd het prospectus te raadplegen.