Se nyhedsbrevet online
Kampagne: Skab mersalg - og giv boligejeren en bedre løsning med elektriske VELUX vippevinduer
Kære forhandler,

Nu giver VELUX Danmark boligejerne mulighed for at spare 1.000 kr. på elektriske VELUX vippevinduer i perioden 14. september til 31. oktober 2017. Det er et super tilbud for dig som forhandler af flere grunde:

• Du får en oplagt mulighed for at lave mersalg, hvis din kunde vælger et elektrisk VELUX vippevindue.
• Fortjenesten beholder du, for VELUX Danmark betaler de 1.000 kr. rabat.
• Kunden får en bedre løsning takket være din rådgivning.

For at understøtte dit og vores salg vil vi i den kommende tid markedsføre kampagnen digitalt og på sociale medier, samt ved husstandsomdeling og annoncering i lokalaviser. Desuden vil vi på kampagne-websiden velux.dk/parcelhus inspirere parcelhusejere til at investere i ovenlys.

Har du spørgsmål til kampagnen eller VELUX Danmarks produkter, er du altid velkommen til at skrive til os på
salg@velux.dk eller ringe på 45 16 45 16 (tast 1).
Læs boligejernes rabatbetingelser her
Download kampagnemateriale
Vil du markedsføre kampagnen? Hent tekst og illustrationsmateriale til ex annonce- eller bannerproduktion i forbindelse med kampagnen.

Vil du have et "færdigt" opslag til jeres Facebook-side, er du velkommen til at sende en mail til soren.kirkeby@velux.com.
velux.dk/1000
VELUX Danmarks nyhedsbreve til forhandlere af vores produkter. Det omhandler nyheder, inspiration og faglige tips. Tak for at du læser med. Tilmeld eller afmeld nyhedsbrevet her.
VELUX Danmark • Telefon 45 16 45 16 • salg@velux.dk velux.dk