Help ons meer impact maken!
Bekijk deze nieuwsbrief in je browser
Click 'Download images' to view images
Petitie 'Recht op Vega in de Zorg' overhandigd aan ministerie VWS
Teken ook! ,
Op 17 augustus jl. overhandigden wij in het kader van onze petitie 'Recht op Vegetarisch in de Zorg' namens jullie en onze achterban 12.645 handtekeningen aan Maarten van Ooijen, staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).

Met de handtekeningen nam de staatssecretaris ook ons advies, een 'black- en whitelist' plus het actuele marktaanbod voor de transitie in deze sector in ontvangst. 

Hart van Nederland was erbij.

Bekijk het verslag en alle andere media-aandacht: 
Nieuw lespakket over voeding voor kinderen
Het 'MensenEten'-lespakket biedt een plantaardig perspectief op voeding voor kinderen op de lagere school.
In het kort...
  • Is het voedsel, dat het voedselsysteem ons voorschotelt, gezond te noemen? Voedingsexpert Daniël Gerritsen legt uit
     
  • Vlees en kanker..., helpt vega voeding
     
  • "Géén vlees eten is het beste, want Adam en Eva waren vegetariër" zegtEthicus Johan Graafland in dagblad Trouw. Hij vindt dat juist de Bijbel ons leert om te gaan met dieren. 
     
  • Alleen voor leden van de Vegetariërsbond:
    deze diëtisten met focus op vega(n) voeding / leefstijl geven korting.
     
  • "Vegan en vegetarisch in het verdomhoekje" - een prachtig stuk over de sociale context en polarisering online als het om de (voedsel)keuzes van anderen gaat. Hoe gaat jij er mee om?
     
  • Wij zoeken een Vega(n) Business Manager m/v/x (betaald; evt freelance) en een Communicatie Coördinator m/v/x (betaald; evt. freelance)
     
  • Binnenkort op de website:
    - een artikel met info, recepten en V-Label gecertificeerde chocolade - want op 13 september is het Internationale Chocolade Dag;
    - als ook een blog met recepten etc. voor een vega(n) Rosh Hashana, oftwel Joods Nieuwjaar
Aan Tafel Met: chefkok Mounir Toub
Een openhartig interview 


Van bankslaper tot en met bekende chefkok en auteur. In de serie 'Aan Tafel Met' gaat actrice Elle van Rijn in gesprek met chef Toub.
Word nu lid en ontvang kookboek naar keuze & meer!
In 2040 eet Nederland 50% minder vlees. Het kán, maar alleen met jouw hulp. Wij benaderen de bedrijven en de politiek. En wij laten jou kennismaken met die rijke, smaakvolle vegetarische keuken. Zo inspireer je de mensen in je omgeving. Iedere stap telt.
Met onze welkomstgeschenken en gratis services helpen we je op weg.

Als dank voor jouw lidmaatschapontvang je:
  • Gratis een (kook)boek naar keuze:
    de 'Welmoeds Wilde Keuken' van Welmoed Bezoen,  
    of het prijswinnende kookboek 'In Het Wild Geplukt', 
    of het kookboek van Lotte Vermeer, winnaar 'New Generation Plant-Based Chef': 'Lots Of Vega'.   
       
  • plus 4x per jaar LekkerVega Magazine op je deurmat
  • en die heerlijke  VegaSpecial' (ism. Foodies Magazine) er nog 's bij, óók gratis op je deurmat

    Geweldig inspirerend voor vegetariërs, én flexitariërs en zelfs veganisten. 
    En dat voor slechts 3,50 per maand :-) 
Bestel een los exemplaar van de nieuwe Herfst-editie van LekkerVega Magazine
Eigenlijk verplichte kost
De Herfst-editie ligt volgende week in de schappen van supermarkten, kiosks en tijdschriftwinkels. Dit wederom prachtig vormgegeven nummer is voor slechts 5,95 ook los te bestellen - wij betalen de porto. 

Eigenlijk ongelooflijk, zeker in vergelijking met de zgn. 'concurrentie' dat minstens 2 à 3 euro prijziger is.
LekkerVega Magazine is inhoudelijk sterk. Vaak zelfs dikker. Elke uitgave heeft een enorme diversiteit aan recepten (gewone en culinaire), leesstukken, voedingsvragen, interviews en columns. Je vindt er de nieuwste vega restaurants, plus nieuwe voedingsproducten met V-Label keurmerk. Vergeet ook de winacties niet, die alleen in het blad staan.
En dat met een gering aantal advertenties. 

Eigenlijk verplichte kost. 
Onze missie als 129-jarige kennisexpert is 50% reductie van vleesconsumptie in 2040 (ten opzichte van 2007). Dat doen wij middels evenementen, een eigen nationaal verkrijgbaar Magazine, een eigentijds platform 'Lekker Vega' met restaurants, recepten en kookboeken, samenwerkingen met andere ngo's en magazines, en via nationale campagnes.
De Vegetariërsbond mengt zich uitdrukkelijker in het publieke debat, en certificeert vegetarische en plantaardige voedingsproducten middels
het V-Label keurmerk.  

Vegetariërsbond
Lekker Vega

Volg ons op social media:
Je kan je hier uitschrijven.