Loading...
Jouw update van de nieuwe economie Nieuwsbrief april 2021 Beste duurzame ondernemer,
De formatie van een nieuw kabinet is in volle gang. Formateur Herman Tjeenk Willink zet in op een akkoord op hoofdlijnen. Én de bestuurscultuur moet op de schop. Wat dat betreft is er aan grote woorden – ook bij de lijsttrekkers – geen gebrek. Maar uiteindelijk gaat het in de transitie naar de nieuwe economie niet om woorden. Het gaat om daden, om lef tonen. Durf je grote veranderingen door te voeren? Durf je los van de verwachtingen binnen je partij of bedrijf te staan voor je idealen en het roer radicaal om te gooien? De laatste tijd twijfel ik daar bij sommige leiders sterk aan, zelfs al hebben ze de mond vol van groen en duurzaam. Lees in mijn column waarom ik schoon genoeg heb van grijs leiderschap.
Maria van der Heijden LEES COLUMN
In dit stuk lees je waarom duurzaamheid niet over zonnepanelen gaat Duurzaamheid gaat niet over zonnepanelen, zo betoogt natuurlijk kapitaal-expert Jesper Feenstra in dit artikel. Duurzaamheid gaat over leven. Over wat boeren, burgers en bedrijven gaan doen met bossen, bronnen en bodems. Met ons natuurlijk kapitaal. Als je het belang daarvan eenmaal ziet snap je niet waarom het in duurzaamheid vaak enkel lijkt te gaan over zonnepanelen en elektrische auto's. Lees zijn opinie op de vernieuwde website van het maatschappelijk programma natuurlijk kapitaal. LEES MEER
Nieuw voor partners: breid je duurzame netwerk MVO Nederland is het grootste bedrijvennetwerk voor duurzame ondernemers. En in een netwerk wil je netwerken. Dus bieden we vanaf nu een maandelijkse Partner Meet-up, waarin je via diverse digitale één-op-één-gesprekken eenvoudig nieuwe connecties maakt. Groot voordeel: je geeft vooraf aan waar je in geïnteresseerd bent voor nóg relevantere gesprekspartners. Geef je op voor de editie van april, mei of juni om in korte tijd én vanuit huis je netwerk uit te breiden. Zien we je daar?
"Laagdrempelige manier om te netwerken, nieuwe en inspirerende inzichten op te doen en het kost niet veel tijd!" Michiel van den Berge, Innovation & New Business Project Manager bij Euro Pool System SCHRIJF JE IN
🗓 AANKOMENDE ACTIVITEITEN EN EVENTS 17/04/2021 Masterclass Agape: de mens als motor voor de onderneming. 27/05/2021 Henk van Luijklezing 2021: polarisatie in duurzaamheid – van discussies naar daden.
Verder nog interessant: Een sportieve afvaardiging van MVO Nederland fietst op maandag 14 juni mee met de Climate Classic: een tocht over de denkbeeldige nieuwe kust van Nederland als we klimaatverandering niet stoppen. Ook meefietsen als bedrijventeam? Of ligt je kantoor langs de route? Schrijf je in of claim je plekje op de routekaart naar de nieuwe economie.MVO Nederland overhandigde de oproep voor een slim en toekomstbestendig belastingstelsel aan Ed Nijpels (VVD) en Hans Vijlbrief (D66), namens 2000 ondertekenaars. Strito development zoekt pioniers op het gebied van natuurlijke bouwmaterialen, die een oplossing weten voor het produceren van stopcontacten en aanverwanten met biobased grondstoffen. Heb je een circulair vraagstuk? Krijg binnen 24 uur gratis antwoord tijdens 'Circulair met spoed', van 31 mei t/m 4 juni.
Elke dag op de hoogte van de nieuwe economie?
Wil je onze nieuwsbrief niet langer ontvangen? Meld je dan hier af voor onze nieuwsbrief. |
Loading...
Loading...